Bevallom, ennek a remek sapkának a létezéséről nem is tudtam addig, amíg az első gyerekünk makacs náthája kapcsán a körzeti gyermekorvosunk nem javasolta. Addig az ősi, sómelegítős módszert próbáltuk alkalmazni, vajmi kevés sikerrel, hiszen a gyerekünk még így, legyengült, beteg állapotában is a legmozgékonyabb lény volt 3 kilométeres körzetben. Azt nem mondom, hogy magától kérte, hogy felvehesse az új sapiját, de ha csomóra kötöttük az állán, akkor volt egy kis esély rá, hogy a felmelegített két kis betét kifejtse a gyógyító hatását. Lány lévén, sajnos nem jött be sem a francia divat, sem a vadászpilóták sapkájának emlegetése, de egy kis babázással vagy meseolvasással végül prímán el lehetett terelni a figyelmét a kockás fejfedőről, aminek a használata rém egyszerű.
Meleg vízben vagy radiátoron átmelegítjük a két zselés, hőtartó tasakot, beletesszük a sapka fülrészén lévő zsebekbe, és a sapkát addig próbáljuk a csemeténk fején tartani, ameddig a tasakok melegedtek. Ezt érdemes naponta többször megismételni, és nemcsak akkor használni, amikor a gyerekünk már nem lát a náthától, hanem akkor is, ha egyrészt nincs fülgyulladása, másrészt még csak a nátha kezdeti tüneteit tapasztaljuk (pl. Ma nem akarok oviba menni. ). A meleg hatására javul a középfül szellőzése, gyorsabb lefolyású lesz a betegség, könnyebben kiporszívózható a váladék az orrból. A sapka 3 méretben kapható a gyógyszertárakban, de ügyes kezű anyukák vagy nagymamák néhány óra alatt meg is varrhatnak egyet, aminek előnye lehet, hogy nem kockás anyagból készül. Vehetünk Micimackós, szívecskés vagy épp autós textilt, ezzel is befolyásolva gyermekünk vagy unokánk hajlandóságát a sapka viselésére. Mi az elmúlt évek alatt 3x vettünk új betétet, mert a régiek a gyakori használat miatt egész egyszerűen "elfáradtak", kilyukadtak.
Remélem, minél kevesebb gyereknek és minél ritkábban lesz rá szüksége, de ha itt nátha vagy fülgyulladás, szerintem mindenképpen ki kell bővítenünk csemeténk ruhatárát egy ilyen (vagy hasonló) sapkával.
Utolsó kommentek